ליקויים ובעיות איטום נפוצות

June 29 2022doritr

בעיות איטום עלולות להוביל לצרות צרורות. לא נדיר שנזילות מקיר חיצוני, מגג או ממרפסת, נובעים בשל חוסר תחזוקה. עם הזמן, ליקויים קטנים יופיעו בשל התיישנות המבנה וחוסר טיפול. אולם ישנם מקרים שבהם ליקויי בניה ובעיות איטום מתגלים אפילו זמן קצר לאחר האכלוס. בשורות הבאות נסביר על כמה ליקויים ובעיות איטום נפוצות, שצריך לפתור על ידי פניה אל חברת איטום מקצועית ומנוסה.

ליקויים ובעיות איטום נפוצות

ליקויים הנובעים משימוש בחומרי איטום זולים

קבלני איטום או חברות מתמחות, לא כולם עובדים באותן שיטות. על מנת לתקן ליקויים ובעיות, אפשר להשתמש בחומרים תקניים ואפשר להשתמש בחומרים לא תקניים וזולים. חברת איטום שמשתמשת בחומרים זולים או לא תקניים, יכולה לגבות מחירים מאוד זולים אבל זה לא משתלם ללקוח. החיסכון לטווח קצר יוצר הפסד לזמן הארוך. לכן, בכל עבודת איטום, הקפידו לוודא שאצלכם עושים שימוש בחומרי איטום תקניים ואיכותיים. לדוגמא, יריעות ביטומניות לא מיוצרות כולן אותו הדבר. ישנן יריעות דקות בהרבה מהסוג האיכותי וזה פחות כדאי והרבה פחות יעיל לאורך זמן. 

שיפועים לקויים בגגות ובמרפסות 

עבודות איטום ניתן לבצע בחומרים מגוונים, כגון זפת, יריעות ביטומניות, חומרי איטום בהתזה ועוד. אולם יש אלמנט נוסף אשר כל חברת איטום אמינה תוכל לומר שהוא מאוד חשוב. תכנון השיפועים משפיע מאוד על יעילות איטום, ולפעמים אפילו קבלנים מנוסים משאירים ליקויים. תוכניות עבודה שמיושמות בצורה לא מדויקת יכולות לעורר בעיות קשות. שיפוע לא תקני בגג או חוסר שיפוע במרפסת שמש עלולים לגרום עם הזמן לנזילות, להצטברות רטיבות תת רצפתית ועוד בעיות. יש המעריכים כי שיפועים לקויים הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר להיווצרות נזילות ובעיות איטום, במבנים חדשים שהוקמו בשנים האחרונות. 

איטום לקוי של מרתפים 

נזילות ממרתפים לא נוצרות כתוצאה ישירה של מי גשם. הנזילות נוצרות בדרך כלל מחדירה של מי תהום או מכניסה וחלחול של מי השקייה או שיטפונות בסביבה קרובה. איטום איכותי מאוד של מרתפים, מקלטים או חניונים תת קרקעיים הוא פעולה מאוד מורכבת. יש צורך להביא בחשבון גורמים רבים ולבצע פעולה דייקנית לאורך כל הדרך ולא תמיד כך נעשה. למרבה המזל, יש חברות שמתמחות בתיקונים של ליקויים מסוג זה. 

מקצועיות בביצוע – איכות בתוצאה 

יש לכם בעיית איטום ואתם צריכים איכות? תוצאה מקצועית היא תוצאה של תכנון איכותי, עבודה בשלבים ושימוש בחומרים איכותיים. מקצועיות בביצוע, למשל באיטום גגות, מושגת על ידי עבודה קפדנית וביקורת איכות (על ידי בדיקת איטום בהצפה). ליקויים מהווים תוצאה ישירה של שיטת ה”סמוך” ו”יהיה בסדר”. אם אתם רוצים תוצאות איכות בתיקון ליקויים, וודאו כי אצלכם יעבדו אנשי מקצוע ראויים. העסקת צוות חסר ניסיון ללא פיקוח מספק, מביאה תוצאות גרועות. כמו כן, העדיפו לבחור חברת איטום שאצלה איך דבר כזה, עבודה זריזה מדי תוך דילוג על שלבים חיוניים.

Share:

babybell

הישארו מעודכנים